четверг, 22 марта 2018 г.


Корекційний кінозал
(позакласний захід для 0-Б класу)
Мета:
Корекційно-навчальна: 
- активізація, уточнення та збагачення словникового запасу за такими лексичними темами: пори року; школа та шкільне приладдя.
- спонукання дітей до активного та виразного мовлення;
- виховання уваги до зверненого мовлення;
- вживання  у власному мовленні різні за метою висловлювання та інтонацією речення;
- формування графо-моторних навичок.
Корекційно-розвивальна:
розвиток артикуляційної, дрібної та загальної моторики;
-координація мовлення з рухами творчого уявлення;
- розвиток зорового та слухового сприйняття і уваги;
-розвиток логічного мислення під час відгадування загадок;
-розвиток психічних та фонематичних процесів;
-розвиток зорово-просторового сприймання, уявлення; зорового аналізу та синтезу, зорового контролю; формування зорово-моторної координації.
Корекційно-виховна:
формування навичок співпраці, взаєморозуміння, доброзичливості, вміння працювати з дидактичним матеріалом, розвивати бажання та інтерес  розповідати за власним бажанням;
-виховання творчої активності та вміння уважно слухати один одного.
Обладнання                                                          
Відео, дидактичні картки, олівці.
Хід заходу

1.     Організаційна частина: оголошення теми й мети заходу, створення позитивного настрою на заняття.
Дзвоник нам дає сигнал –
Працювати час настав.
Тож часу не гаймо,
Заняття починаймо!
2.     Артикуляційна гімнастика.
-         Давайте разом з Машею зробимо невеличку зарядку для язичка, щоб він розім’явся і слухався нас.
3.     М\ф «Пори року».
-         Діти, а які ви пори року знаєте? Зараз ми перевіримо ваші відповіді.
Мультфільм про пори року.
4.     М\ф «Місяці».
-         Діти, а які місяці знаєте? А тепер давайте поглянемо, чи вірно ви відповіли.
Мультфільм про місяці.
5.     Пальчикова гімнастика.
-         А тепер трошки пограються наші пальчики. Слухайте уважно і повторюйте рухи за мною.
6.     Загадки.
-         Зараз ми з вами спробуємо відгадати цікаві загадки про школу.
7.     М\ф «Цікава абетка».
-         А тепер давайте послухаємо цікаві віршики про букви.
-         Зараз ми зробимо невеличку перерву.
8.     Фізкультхвилинка «Раз, два, три».
-         Дітки, а зараз ми з вами трошки перепочинемо.
Уважно слухайте і дивіться на екран, давайте разом повторювати рухи.
А тепер продовжимо слухати віршики про букви.
9.     Д\гра «Допоможи Маші».
-         Діти, подивіться уважно на свої картки. Одного разу Маша пішла гуляти і заблукала. Маша дуже полюбляє співати різні пісеньки. Давайте допоможемо дівчинці знайти дорогу додому, проклавши їй шлях по літері «А».

10.                        Д\гра «Фонетична зарядка».
Є на світі різні звуки
Чути їх складна наука!
Ти прислухайся, завмри.
Якщо зможеш – повтори!
Капотять краплини в тиші:
К – к – к – к;
Шарудять у сіні миші:
Шшшшшш;
Песик дихає у сні:
Х – х – х –х;
Цвіркуни цвірчать в траві:
Ц – ц – ц – ц;
Барабанить град по стрісі:
Г – г – г –г;
Там жуки літають в лісі:
Жжжжжжж;
Вітер в лісі зашумів:
Шшшшшш;
У вікно комар влетів:
Ззззззззззз;
Тигр розсерджено ричить:
Ррррррр;
Каша на плиті кипить:
П – п- п - п;
Фиркає старий їжак:
Ф – ф – ф-ф;
Мукає корова так:
Ммммммммм;
З крана сочиться вода:
Сссссссс;
Молоток цвях забива:
Д – д – д – д;
Колесо качав насос:
С – с – с – с;
Важко рушив паровоз:
Ч- ч – ч- ч;
Мітли люблять підмітати:
Щ – щ – щ –щ;
Болить зуб у ведмежати:
Н – н – н – н;
Пароплав гуде в тумані:
Лллллл;
А ворона на паркані:
Кар – кар – кар!

11.                       Підсумок заходу.
Діти! Ви сьогодні дуже гарно попрацювали, тому вас чекають цікаві сюрпризи!
Ви сьогодні молодці!





Комментариев нет:

Отправить комментарий